Obserwatorzy

czwartek, 21 sierpnia 2014

Modlitewnik dla dzieci - Wydawnictwo SFINKS

Witajcie!

Chciałabym, przystanąć na chwilę, i zwrócić Waszą uwagę na to jak nasze życie szybko przelatuje między palcami, na to jak bardzo ludzie w pościgu za pieniędzmi i nowymi trendami, zatracili właściwe wartości, zatracili wiarę w Boga i rozmowy z Nim poprzez modlitwę... Jak przykre jest, że idąc do Kościoła na niedzielną Mszę, większość ludzi milczy.. jaki przykład dają dzieciom, które modlitwy uczą się dopiero podczas przygotowania do Komunii Św.!! Dlaczego ludzie zatracają wartości przekazane przez rodziców... Każdy tylko wymaga i szuka korzyści dla siebie, a tylko w chwili smutku i na życiowym zakręcie zwraca się do Boga z prośbą o pomoc... 

W tym jakże smutnym akcencie, dla mnie jako katolika, napotkałam MODLITEWNIK DLA DZIECI Wydawnictwa SFINKS. 


Książka zawiera modlitwy dla przedszkolaka, modlitwy dla starszych dzieci oraz mały katechizm. Modlitewnik zawiera również 42 kolorowanki, ilustrujące życie i posługę Papieża Jana Pawła II. Książeczka wyróżnia się prostym przekazem, zachęca do czytania i oglądania. Moi chłopcy od razu zainteresowali się nową literaturą, bardzo spodobało się im to, że książka jest kolorowa, że są duże literki, ponieważ starszy synek nie miał problemu z samodzielnym czytaniem. Mnie jako rodzica cieszy fakt, że moje dzieci poza znanym im już pacierzem, mogą poznać nowe modlitwy, a przejrzystość stron i obrazki jeszcze bardziej ich do tego zachęca.
W książeczce znajduje się również zawieszka z Aniołem Stróżem poświęcona w sanktuarium maryjnym w Częstochowie.

Polecam wszystkim serdecznie i zapraszam na stronę wydawnictwa A przedstawiony powyżej Modlitewnik dla dzieci można kupić tutaj.

2 komentarze: