Obserwatorzy

piątek, 17 marca 2017

Bezpieczna Kobieta - Krav Maga

Witajcie!

Dawno tu nie zaglądałam.. Praca, dom, dzieci, treningi.. pranie, gotowanie.. i tak w kółko. A gdzie czas dla siebie? A no właśnie! Też się znalazł :) W Lubinie już po raz 8 ruszyła akcja pn. Bezpieczna Kobieta zorganizowana przez Zespół ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Lubinie oraz sekcję Krav Maga Be-SAFE, objęta Honorowym Patronatem przez Starostę Powiatu Lubińskiego. I tak dwa razy w tygodniu przez 1,5 godziny, pod czujnym okiem trenerów Krav Magi - JA i 80 innych kobiet w zróżnicowanym przedziale wiekowym, poznajemy techniki skutecznego wyprowadzenia ataku, skutecznego obezwładnienia napastnika, czy uderzenia otwartą pięścią, „młotkiem”. Już po pierwszym spotkaniu poczułam mięśnie, o których już zapomniałam :) Za mną kilka godzin kopania, uderzania w specjalne tarcze czy nauka wyprowadzania ciosów. Jedno ze spotkań odbyło się w pubie, gdzie instruktorzy Adam i Kamila przy asyście Sary pokazali w jaki sposób skutecznie bronić się  np. w wąskich korytarzach, na parkiecie,  przy barze czy też w windzie :) Na tym etapie spotkań Panie świetnie się ze sobą zintegrowały, dzieląc się przy okazji swoimi doświadczeniami. 
Niestety żyjemy w takich czasach, gdzie wzrasta agresja wśród ludzi, gdzie panuje spora znieczulica, a w przypadku realnego zagrożenia jesteśmy zdani tylko na siebie. Dlatego zachęcam wszystkich do udziału w tego typu akcjach. 
PO PIERWSZE - wyjdziesz z domu, 
PO DRUGIE - poruszasz się i poćwiczysz, 
PO TRZECIE - zdobędziesz nowe doświadczenie i nabierzesz pewności siebie. 
Serdecznie polecam klub KRAV MAGA Lubin/ Legnica!! -  wywarli na mnie ogromne wrażenie, swoją wiedzą ale przede wszystkim techniką. Trening czyni mistrza, dlatego postanowiłam, że po zakończeniu akcji "Bezpieczna Kobieta" także dołącze do trenowania. Warto zrobić coś dla siebie i wyjść na przeciw wyzwaniom. 


Ciekawostka: 

KRAV MAGA jest obecnie najnowszym bojowym systemem samoobrony i walki wręcz. System zyskał uznanie ekspertów w dziedzinie sztuk walki i instruktorów wojskowych jako odkrywcza, skuteczna, niezwykle praktyczna metoda walki i samoobrony.Krav Maga, opracowana od podstaw przez Grandmastera Imi (Sde-Or) Lichtenfelda na potrzeby Izraelskich Sił Obronnych (IDF) i innych narodowych służb bezpieczeństwa, została gruntownie dopasowana do potrzeb osób cywilnych. Metoda została opracowana w taki sposób, by zwykli obywatele, młodzi i starzy, kobiety i mężczyźni, mogli z powodzeniem z niej korzystać, niezależnie od poziomu swojej siły fizycznej.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz